Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
JAR, SVAZIJSKO, LESOTHO

JAR, SVAZIJSKO, LESOTHO

Musíte ji spatřit na vlastní oči, abyste uvěřili. Jižní Afrika je opravdu tak krásná jak se o ní říká, a díky převráceným ročním obdobím nabízí obyvatelům severní polokoule příjemný únik před zimou. Jihoafrická republika s nádherným pobřežím, vinohrady a sady, náladovými pouštěmi, městy s nejluxusnějšími mrakodrapy, předměstími plnými nízkých bílých domků v záplavě květin i ospalými venkovskými městečky. Největší město země Johannesburg i nejkrásnější Kapské město, jedinečné národní parky (Kruger NP, Tsitsikamma NP), poušť Kalahari, Mys Dobré naděje, doly na zlato i na drahokamy, domorodé vesnice kmene Zulu, okouzlující rozhled ze Stolové hory a samozřejmě pozorování exotické africké zvířeny. K tomu všemu ještě návštěva dalších dvou zemí - Svazijska a Lesotha, malých, ale v mnoha směrech výjimečných království.

Termíny

Termín Cena  
12.02. - 02.03.2014 (č. )66 890,- KčNelze se přihlásit
18.02. - 08.03.2015 (č. )67 990,- KčNelze se přihlásit
JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

JAR, SVAZIJSKO, LESOTHO

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA Musíte ji spatřit na vlastní oči, abyste uvěřili. Jižní Afrika je opravdu tak krásná jak se o ní říká, a díky převráceným ročním obdobím nabízí obyvatelům severní polokoule příjemný únik před zimou. Jihoafrická republika s nádherným pobřežím, vinohrady a sady, náladovými pouštěmi, městy s nejluxusnějšími mrakodrapy, předměstími plnými nízkých bílých domků v záplavě květin i ospalými venkovskými městečky. Největší město země Johannesburg i nejkrásnější Kapské město, jedinečné národní parky (Kruger NP, Tsitsikamma NP), poušť Kalahari, Mys Dobré naděje, doly na zlato i na drahokamy, domorodé vesnice kmene Zulu, okouzlující rozhled ze Stolové hory a samozřejmě pozorování exotické africké zvířeny. K tomu všemu ještě návštěva dalších dvou zemí - Svazijska a Lesotha, malých, ale v mnoha směrech výjimečných království.

Program

1.den: Praha - Johannesburg. Let přes celou Afriku do Johannesburgu.

2.-4.den: Kruger N.P., Blyde River Canyon. Vodopády, jeskyně, nádherný kaňon řeky Blyde - největší „zelený“ a celkově třetí největší kaňon světa. Pozorování zvěře v největším národním parku JAR - sloni, nosorožci, buvoli, lvi, leopardi, antilopy, paviáni, zebry a žirafy.

5.-7.den: Svazijsko. Mkuze N.P. Návštěva pozoruhodného království s řadou tradičních zvyků a obřadů. Vodopády a rezervace Phophonyane. Důlní městečko Piggs Peak. Hlavní město Mbabane. Milwane - nejoblíbenější přírodní rezervace Svazijska: antilopy, žirafy, zebry, krokodýli, hroši. Návrat do JAR. Pozorování zvěře v národním parku Mkuze, koupání v Indickém oceánu, návštěva zulské vesnice.

8.-11.den: Drakensberg N.P., Lesotho, Durban. Pěší výlet v horském hřebeni Dračích hor. Lesotho - zapomenuté horské království uvnitř Jihoafrické republiky. Jediná země světa, kde celé území leží výše než 1000 m nad mořem (nejnižší bod 1400 m a nejvyšší hora je s 3482 m nejvyšší v celé Jižní Africe). Návrat do minulosti, pastevci, krásné přírodní scenérie. K Indickému oceánu do největšího přístavu JAR - Durbanu: akvárium, koupání.

12.-15.den: Tsitsikamma N.P., Oudtshoorn, Cape Agulhas. Deštný les podél skalnatého pobřeží Indického oceánu, obrovské vlny, ústí řeky Storm. Jeskyně Cango s nádhernou krápníkovou výzdobou, pštrosí farma v Oudtshoornu - zkuste si osedlat pštrosa! Nejjižnější bod Afriky.

16.-18.den: Kapské Město, Mys Dobré naděje N.P. Továrna na opracování polodrahokamů, tučňáci, Cape Point, Cape Peninsula N.P., vyhlídka ze Signal Hill. Lanovkou nebo pěšky na Stolovou horu (1087 m). Trafalgar Place s květinovým trhem, malajská čtvrť Bo-Kaap s pestře malovanými domky, příkré dlážděné uličky, minarety.

19.den: Kapské Město - Praha. Návrat domů.

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Délka tras: letadlem 20 000 km, minivanem 5000 km, pěšky 3x 5-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 15-35 °C
Nástupní místo: Praha

Termín:
12.2.-2.3.2014
cena Kč/*pod střechou:
66 890,-/*78 590,-

Termín:
18.2.-8.3.2015
cena Kč/*pod střechou:
67 990,-/*79 790,-


V ceně je: Letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, doprava po JAR (minivany). Ubytování ve stanech ve vybavených kempech - často s kuchyněmi, grily a bazény, (*lodže, motely nebo chatky s příslušenstvím, většinou i kuchyňkou, ve vybavených kempech). Vstupy do národních parků. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Možnost spojení: Trasy 471 a 472 lze spojit do zájezdu 473, resp. 474 a 475 do zájezdu 476 s kompletním programem.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Jihoafrická republika (24.2.-18.3.2012, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška