Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU - LODÍ A BUSEM

ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU - LODÍ A BUSEM

Lodí přes Faerské ostrovy nebo přímo letecky na Island. Fascinující krajina gejzírů, činných vulkánů, bahenních sopek, termálních pramenů, lávových polí a pouští, mořských útesů, kaňonů řek a především - vodopádů! Největší ledovec Evropy Vatnajökull, jedinečné turistické atrakce - termální Modrá laguna či jezero s ledovými krami Jökulsárlón. Souostroví Západních mužů, nejmladší ostrovy Evropy.

Termíny

Termín Cena  
08.08. - 31.08.2014 (č. )36 990,- KčNelze se přihlásit
ISLAND A VESTMANNAEYJAR

ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU

ISLAND LETECKY Lodí přes Faerské ostrovy nebo přímo letecky na Island. Fascinující krajina gejzírů, činných vulkánů, bahenních sopek, termálních pramenů, lávových polí a pouští, mořských útesů, kaňonů řek a především - vodopádů! Největší ledovec Evropy Vatnajökull, jedinečné turistické atrakce - termální Modrá laguna či jezero s ledovými krami Jökulsárlón. Souostroví Západních mužů, nejmladší ostrovy Evropy.

Program zájezdu 231: Island lodí a autobusem

1.-3.den: Žďár nad Sázavou - Tórshavn. Noční přejezd do Dánska. Nalodění na trajekt. Plavba Severním mořem kolem Shetlandských ostrovů, vylodění v hlavním městě Faerských ostrovů.

4.-6.den: Faerské ostrovy. Hlavní ostrov Streymoy. Vestmanna: divoké útesy plné ptactva včetně „papoušků severu“ papuchalků. Fakultativní výlet lodí za nejlepším prožitkem z jejich pozorování. Nejvyšší faerský vodopád, Tjornuvík - mořské útesy Obr a Čarodějnice. Ostrov Eysturoy: možnost výstupu na Slaettaratindur (882 m). Zpět na Streymoy: nedokončená katedrála, kostel Sv. Olafa a 900 let stará farma Roykstovan. Tórshavn: historické centrum - poloostrov Tinganes s domy s turfovými střechami a Vraní skálou, pevnost Skansin, nábřeží s barevnými domy a bárkami, pivovar. Noční plavba na Island.

7.-9.den: Seyđisfjörđur - Ásbyrgi - Mývatn. Vylodění na Islandu v Seyđisfjörđuru. Egilsstađir. Jízda sopečnou pouští - nejvýše položená farma Islandu - Möđrudalur (470 m), nejmohutnější vodopády Evropy Dettifoss a Selfoss. Národní park Ásbyrgi: túra v tundře ke kaňonu Jökulsy á Fjöllum. Poloostrov Tjörnes v Severním ledovém oceánu, pobřeží třetihorních fosílií. Húsavík: možnost fakultativního výletu lodí za pozorováním velryb. Farma Grenjađarstađur s turfovými střechami. Jezero Mývatn, Krafla: oblast aktivních vulkánů a geotermálních polí, výlet do kaldery, výstup na sopku Hverfell nad jezerem, bahenní jezírka Námafjall, lávové skalní město Dimmuborgir, pseudokrátery aj.

10.-11.den: Mývatn - Akureyri - Reykjavík. „Vodopád Bohů“ Gođafoss. Metropole islandského severu Akureyri s botanickou zahradou, soutěska Kotágil - vodopád. Skanzen Glaumbar, dřevěný kostelík ve Víđimýri. Poloostrov Vatnsnes - tulení rezervace. Přejezd na jih ostrova.

12.den: Reykjanes. Poloostrov Reykjanes: útes Karl, ptačí rezervace, geotermální oblast Gunnuhver. Koupání v Modré laguně - islandském „Mrtvém moři“ (podobně léčivé i slané, také s bahnem, jen ještě mnohem teplejší).

13.-14.den: Reykjavík - Hveragerđi. Hlavní město Reykjavík: radnice, katedrála, vodárna, vila Höfđi (Reagan - Gorbačov 1986), přístav aj., farma Bessastađir - sídlo islandských prezidentů. Výstup k nejvyššímu vodopádu Islandu - Glymuru (200 m) s úchvatnými pohledy do kaňonu vodopádu. Hveragerđi - metropole skleníků s teplomilnou květenou, ovocem a zeleninou. Pěší výlet v bublajícím a dýmajícím údolí Reykjadalur: koupání v teplé řece.

15.den: Hveragerđi - Hella. Největší jezero Islandu - Thingvallavatn. N.P. Thingvellir: aktivní rift aneb „z Evropy do Ameriky a zpět“ za pár vteřin, Althing - nejstarší evropský parlament. Gejzíry Strokkur a nejslavnější Geysir, snad nejkrásnější z nesčetných vodopádů - „Zlatý“ Gullfoss, sídlo islandských biskupů Skálholt.

16.-17.den: Vestmannaeyjar. Lodí na nejmladší souostroví v Evropě - Vestmannaeyjar (ostrov Surtsey vznikl erupcí r. 1963). Pobyt na ostrově Heimaey: mořské akvárium, činná sopka Eldfell, Pompeje severu, útesy s papuchalky aj.

18.den: Skógar - Skaftafell. Vodopády Seljalandsfoss, Glúfrafoss a Skógafoss - každý úplně jiný a všechny krásné. Vík: rozeklané útesy Dyrhólaey, nedotčené černé pláže. Lávová pole, pěší výlet u Kirkjubaejarklausturu: čedičová „kostelní dlažba“, vodopád.

19.den: Skaftafell. N.P. Skaftafell pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnúkur (2119 m): vodopád Svartifoss, pěší výlet k okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull, splazy, laguny, náplavové sandury. Možnost výstupu na Kristínartindar (1126 m) mezi ledovci. Ledovcové jezero Jökulsárlón s plovoucími krami evokující drsnou Arktidu. „Metropole“ jihovýchodního Islandu - dvoutisícový přístav Höfn. Podél fjordů, pustým a drsným vnitrozemím.

20.den: Djúpivogur - Seyđisfjörđur. K jezeru Llagarfljót. Hallormsstađur - největší les Islandu, 118 m vysoký vodopád Hengifoss, čedičové varhany. Vyplutí ze Seyđisfj örđuru.

21.-24.den: Seyđisfjörđur - Hirtshals - Žďár nad Sázavou. Plavba Atlantikem přes Faerské ostrovy do Dánska. Přejezd přes Německo domů.

ISLAND AUTOBUSEM

Délka tras: autobusem 5700 km, lodí 3700 km, pěšky 12x 5-18 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-20 °C, proměnlivé
Odjezdy: Brno, Žďár n. S., Jihlava, Praha, Ústí n. Labem

Termín č.231:
8.8.-31.8.2014
cena v Kč: 36 990,-

V ceně je: Doprava autobusem po trase. Trajekty na Island a Vestmannaeyjar. Polopenze (polní kuchyně), 4x občerstvení na trajektu. Ubytování (v kempech - většinou s prádelnami a sušičkami, často s termálními bazény přímo v areálu nebo blízkém okolí, 5x lůžko na lodi v turistické třídě). Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Za příplatek možnost objednávky 2-lůžkových kabin na trajektu - cca 85-115 EUR/os./1 cesta.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (30.7.-22.8.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška