Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD (BUSEM A LETECKY)

IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD (BUSEM A LETECKY)

Skotskem do země Keltů, druidů, menhirů, dolmenů a kromlechů, mohyl, kaplí, klášterů a hradů, zelených pastvin, hor, vodopádů, jezer, útesů, umělců, písní, pubů s Guinnessem a whiskey.

Termíny

Termín Cena  
02.08. - 21.08.2014 (č. )24 890,- Kč       sleva 100,-Nelze se přihlásit
IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD

IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD (BUSEM A LETECKY)

IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD Skotskem do země Keltů, druidů, menhirů, dolmenů a kromlechů, mohyl, kaplí, klášterů a hradů, zelených pastvin, hor, vodopádů, jezer, útesů, umělců, písní, pubů s Guinnessem a whiskey.

Program

1.-2.den: Žďár n. Sáz. - Amsterdam. Odjezd večer přes Německo do Nizozemí. Zastávka v Amsterdamu, nalodění na trajekt a noční plavba přes Severní moře do anglického Newcastle.

3.den: Newcastle - Loch Ness. Vylodění, přejezd do historické metropole Skotska - Edinburghu: hrad, kaple St. Margarets, palác Holyrood. Přes Grampianské hory k tajuplnému jezeru Loch Ness - uvidíme lochnesku?

4.-5.den: Loch Ness - Isle of Skye. Hrad Eileen Donan (film Highlander). Dva dny na Okřídleném ostrově z bájí starých Keltů a Norsů - Isle of Skye v souostroví Vnitřích Hebrid: kouzelná příroda s útesy, jezery, centrum ostrova město Portree s úzkými uličkami a barevnými domky. Hrad Dunvegan, túra v prý nejkrásnějším britském pohoří Cuillin.

6.-7.den: Fort William - Belfast. Výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (1344 m) či Fort William. Opěvované jezero Loch Lomond. Lodí přes North Channel do Severního Irska, metropole Belfast. Přílet zájezdu 102, 104.

8.den: Belfast - Bushmills. Odlet zájezdu 101, návrat domů. Exkurze ve slavné palírně whiskey, provazový most u Ballintoy, pobřeží čedičových sloupů Giant´s Causeway.

9.den: Bushmills - Sligo. Starobylé (London)Derry. Hranice Irské republiky, kamenná pevnost Grianan s krásným rozhledem, živé městečko Sligo.

10.-11.den: Sligo - Gallway. Výstup na horu Knocknarea s mohylou bájné královny Maev, megalitické pohřebiště Carrowmore. Gallway - kulturní centrum západního Irska. Pro zájemce možnost výletu na Aranské ostrovy (není v ceně zájezdu).

12.den: Gallway - Tralee. Oblast Burren se slavnými Moherskými útesy a megalitickými hroby, skanzen a věžový hrad v Bunratty.

13.den: Dingle. Výlet na poloostrov Dingle: město Dingle, prehistorické a raně křesťanské památky (kaple Gallarus Oratory), hory, vyhlídky, koupání v Atlantiku či procházka na zlaté písečné pláži.

14.den: N.P. Killarney. Den v národním parku Killarney pod nejvyšším pohořím Irska. Pěší výlet u jezera Upper Lake, zřícenina hradu Ross, vodopády Torc. Město Killarney: klášter Muckross Abbey.

15.den: Tralee - Kilkenny. Pod Galty Mountains ke skalní pevnosti v Cashelu. Krasové jeskyně Dunmore Caves s bohatou krápníkovou výzdobou. Středověké „mramorové město“ Kilkenny.

16.den: Kilkenny - Dublin. Komplex staroirských památek (Irské Delfy) v Glendalough, park a vodopád Powerscourt Gardens.

17.-18.den: Dublin - Beaconsfield. Slavná megalitická hrobka Knowth (popř. Newgrange). Dublin - metropole Irska: hrad, staré město, katedrály, puby. Rozloučení s Irskem v útulných hospůdkách s whisky a Guinnessem. Přeplavba do Walesu, Shakespearův Stratford nad Avonou, univerzitní Oxford. Odlet zájezdu 104 z Dublinu.

19.-20.den: Beaconsfield - Londýn - Žďár nad Sázavou. Pobyt v Londýně, lodí přes La Manche na evropskou pevninu. Průjezd Belgií a Německem domů.

IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD

Délka tras: autobusem 3600 km, lodí 600 km, pěšky 4-6x 5-15 km (volitelně)
Počasí: chladněji a deštivěji než u nás v létě
Odjezdy: Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Plzeň

Termín:
2.8.-21.8.2014
cena v Kč: 24 890,-

V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, polopenze (polní kuchyně), ubytování v kempech, český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.


V tomto zájezdu nabízíme 4 varianty:
- Zájezd č. 101: Prvních 8 dní programu autobusem s odletem z Belfastu domů.
- Zájezd č. 102: 7. den programu přílet do Belfastu a až do konce zájezdu program autobusem.
- Zájezd č. 103: Celá trasa zájezdu autobusem na celkem 20 dní.
- Zájezd č. 104: 7. den programu přílet do Dublinu, program po Irsku autobusem, odlet z Dublinu 18. den programu.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD (15.7.-2.8.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-Irsko- cesta na severozápad (15.7.-2.8.2010, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška