Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
PŘÍRODA SEVERNÍHO NORSKA - LOFOTY - VESTERÁLY

PŘÍRODA SEVERNÍHO NORSKA - LOFOTY - VESTERÁLY

Drsná, ale krásná příroda středního Norska. Země dávných Vikingů a skřítků trollů, skalní kresby i lidová dřevěná architektura. Hlavní město Oslo v srdci zálivu Oslofjord obklopené divokými lesy a nedotčenou přírodou. Lofoty jsou považovány za třetí nejpřitažlivější ostrovy na světě. Oceňte krásu přírody, kterou nezničila masa turistů a polární záři, která nikdy nepřestane udivovat.

Termíny

Termín Cena  
28.06. - 08.07.2014 (č. )16 950,- KčNelze se přihlásit
PŘÍRODA SEVERNÍHO NORSKA

PŘÍRODA SEVERNÍHO NORSKA - LOFOTY - VESTERÁLY

PŘÍRODA SEVERNÍHO NORSKA Drsná, ale krásná příroda středního Norska. Země dávných Vikingů a skřítků trollů, skalní kresby i lidová dřevěná architektura. Hlavní město Oslo v srdci zálivu Oslofjord obklopené divokými lesy a nedotčenou přírodou. Lofoty jsou považovány za třetí nejpřitažlivější ostrovy na světě. Oceňte krásu přírody, kterou nezničila masa turistů a polární záři, která nikdy nepřestane udivovat.

Program

1.-2.den: Praha - Oslo - Lillehammer. Autobusem přes Německo, trajektem do Švédska. Typické rybářské vesničky západního pobřeží. Metropole Norska Oslo: prohlídka města včetně přístavu. Kolem největšího norského jezera Mjosa do olympijského Lillehammeru, možnost večerní procházky.

3.-4.den: Lillehammer - Narvik. Návštěva skanzenu lidové architektury. Přejezd přes Dombas do královského města Trondheimu: katedrála Nidaros s korunovačními klenoty norských králů. Putování na sever k jezeru Snasa. Zastávka na řece Vefsna u Lososích schodů a vodopádů Laksfossen. Přejezd polárního kruhu a přes Tysfjord na místo ubytování v oblasti Narviku.

5.den: Narvik - Kabelvag. Odjezd do oblastí souostroví Vesterály s řadou romantických přístavů. Sortland a dále panoramatickou cestou podél fjordu přes Stokmarkens do Melbu. Trajektem do Fiskebu a do přístavu Kabelvag na Lofotech.

6.den: Lofoty. Prohlídka Kabelvagu: typické dřevěné domky, roubený kostel, muzeum Lofot. Odjezd přes vesničku Henningsvaer na mysu s výhledem na moře i Lofoty. Nejjižnější místo souostroví vesnice A. Návštěva typických rybářských osad Nussfjord a Moskenes.

7.den: Lofoty. Dopoledne individuální volno v Kabelvagu. Návštěva sousedního malebně položeného Svolvaeru s unikátní skálou: tzv. Svolvaerská koza. K večeru odjezd lodí přes Trollfjord a Vestfjord na pevninu, panoramatické výhledy celého souostroví. Noční přejezd na jih Norska.

8.-9.den: Cesta Trollů, fjord Geiranger. Rybářské městečko a přístav Andalsnes ve fjordu. Individuální volno: po okolí. Panoramatickou cestou Trollů k fjordu Geiranger. Fakultativně možnost projížďky k vodopádu Sedm sester, procházky v okolí fjordu. Přejezd přes městečko Lom k místu ubytování.

10.-11.den: Oslo - Praha. Odjezd přes středisko zimních sportů Hamar se zastávkou u krasobruslařské haly, do Oslo. Možnost návštěvy muzeí vikingských lodí na poloostrově Bygdoy. Přejezd na jih Švédska, trajektem do Německa. Příjezd domů ve večerních hodinách.

SOPKY STŘEDNÍ A JIŽNÍ ITÁLIE

Délka tras: autobusem 6600 km, pěšky 5x 3-5 km
Počasí: vzduch 18-23 °C
Odjezdy: Olomouc, Brno, Jihlava, Praha (za příplatek Zlín 200 Kč, Ostrava 300 Kč)

Termín č.131:
28.6.-8.7.2014
cena v Kč: 16 950,-

V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem, trajekty do Švédska a na Lofoty, 7x ubytování v mládežnických hotelech se snídaní (převážně ve 4-lůžkových pokojích), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM (2005, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-Norsko (2010, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška