Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
PROVENCE - KRAJ PEVNOSTÍ, SLUNEČNIC A LEVANDULÍ

PROVENCE - KRAJ PEVNOSTÍ, SLUNEČNIC A LEVANDULÍ

Prosluněná Provence i osobitá Camargue. Slavné antické stavby, středověká města Aigues-Mortes a Avignon. Kraj plný rytířských hradů, romantických zámků, úrodných vinic a dlouhých písečných pláží. Kraj levandulí, slunečnic, divokých koní a rázovitých cikánů, který uhranul slavné malíře v čele s Vincentem van Goghem. Kouzelný kout Francie rozzářený barvami a prosycený tisícem vůní. Druhé největší město Francie a zároveň největší francouzský přístav Marseille. Navštívíte ta nejznámější a nejproslulejší místa této části Francie, ale i ta bezejmenná. A přesto, když se u nich zastavíte, rozhlédnete, jen na chvilku posadíte…, nebude se vám chtít odejít. Provence zůstane ve vašem srdci a vzpomínkách navždy.

Termíny

Termín Cena / Včetně 5x večeře  
06.06. - 15.06.2016 (č. 1232)8 990,- Kč / 11 190,- KčNelze se přihlásit
29.08. - 07.09.2016 (č. 222)9 390,- Kč / 11 590,- KčNelze se přihlásit

Program

1.-2.den: Praha - Avignon. Přes Německo do Francie. Prohlídka historického Avignonu s možností návštěvy Papežského paláce a opěvovaného mostu sv. Benezeta.

3.den: Agde. Koupání, odpočinek na pláži.

4.den: Arles. Město spjaté s dramatickým i vrcholným obdobím Vincenta van Gogha: katedrála St. Trophime. Montmajour - pevnostní benediktinský klášter z 11. století nedaleko Arles. Les Baux de Provence - opevněné hradní sídlo pánů z Beaux s unikátně dochovanou středověkou vesničkou pod hradem. Zastávka u hradu Tarascon.

5.den: Agde. *Carcassonne. Pobyt u moře, koupání. *Fakultativně celodenní výlet do středověkého Carcassonne v podhůří Pyrenejí s unikátně zachovalým opevněním. Cestou zastávka u jednoho z největších cisterciánských klášterů Evropě - Fontfroide nedaleko Narbonne (cca 350 Kč).

6.den: Nîmes, Aigues Mortes. Nîmes: nejzachovalejší římský amfiteátr na světě, chrám Maison Carrée, věž Tour Magne. Středověké Aigues-Mortes s pravoúhlými hradbami obrannými věžemi. Národní park Camargue v deltě Rhôny - teskně krásný kraj lagun a močálů, stád divokých bílých koní, skotu a ráj ornitologů s hejny růžových plameňáků.

7.den: Roquefort, La Couvertoirade, Herault. Do krasové oblasti jižní Francie. Městečko Roquefort: možnost návštěvy jeskyně a sklepení, kde „zraje“ tento proslulý francouzský sýr. La Couvertoirade - opevněné středověké městečko s templářským hradem. St.-Guilhem-Le-Desert - významné opatství, malebné kamenné městečko zasazené v kaňonu mezi skalisky. Kaňon řeky Herault, kde se průzračná modrozelená voda zařezává do vápencových skal. Koupání při ústí Ďáblovy soutěsky. Pro zájemce možnost návštěvy jeskyně Clamouse s nádhernou aragonitovou výzdobou.

8.den: Agde. Pobyt u moře, koupání.

9.-10.den: Marseilles - Praha. Největší francouzský přístav Marseille: katedrála Notre Dame, starý přístav. Volno, možnost výletu lodí na ostrov If hraběte Monte Christa. Přes Německo domů.

PROVENCE, KRAJ PEVNOSTÍ, SLUNEČNIC A LEVANDULÍ

Délka tras: autobusem 4600 km, pěšky 4x 4-6 km
Počasí: 21-25 °C, voda 20-24 °C
Odjezdy: Praha, Beroun, Plzeň, Pardubice (011), Hradec Králové (011), Slaný (012), Kladno (012)

V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem včetně mýt a poplatků, 7x ubytování (4-lůžkové mobilhomy nebo chatky s oddělenými ložnicemi, příslušenstvím a kuchyňkou), český průvodce, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH. Příplatek 5x večeře: 2200 Kč.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Provence a azurové pobřeží (23.7.-2.8.2008, Michal Šindelář)
-Provence (2008, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška