Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE A VELIKONOČNÍ OSTROV - Z TAHITI NA BORA BORA

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE A VELIKONOČNÍ OSTROV - Z TAHITI NA BORA BORA

Návětrné (Tahiti a Moorea) a Závětrné (Huahine, Raiatea, Maupiti a Bora Bora) Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Dva týdny pohádky u protinožců na „ostrovech lásky“, obdivovaných P. Gauguinem, R.L. Stevensonem a dalšími umělci. Tradiční polynéská kultura a obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů.

Termíny

Termín Cena  
18.03. - 03.04.2014 (č. )114 990,- KčNelze se přihlásit
18.11. - 04.12.2014 (č. )114 990,- KčNelze se přihlásit
FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE A VELIKONOČNÍ OSTROV

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE A VELIKONOČNÍ OSTROV
Z TAHITI NA BORA BORA

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE A VELIKONOČNÍ OSTROV Návětrné (Tahiti a Moorea) a Závětrné (Huahine, Raiatea, Maupiti a Bora Bora) Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Dva týdny pohádky u protinožců na „ostrovech lásky“, obdivovaných P. Gauguinem, R.L. Stevensonem a dalšími umělci. Tradiční polynéská kultura a obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů.

Program

1.den: Praha - Papeete. Let na západ nad Atlantikem, Amerikou a Pacifikem na Tahiti.

2.-4.den: Moorea. Přílet do Papeete. Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty - Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a mazlení s rejnoky (životní zážitek!). „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány… Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

5.den: Tahiti. Pěší výlet údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu: možnost koupání.

6.-7.den: Huahine. Huahine, další ze „zapomenutých“ ostrovů mimo turistické koridory. Marae Maeva - nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech, krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere aj.

8.-9.den: Raiatea. Raiatea - nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů. Nejvýznamnější marae Polynésie - Taputapuatea. Zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova. Vzácná květina tiare apetahi.

10.-12.den: Bora-Bora. Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Se zájemci výlet na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, (bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi.

13.den: Maupiti. Celodenní výlet lodí na „miniaturu“ Bory Bory z dob, než na ni přišli turisté. Okružní procházka, nádherná pláž Tereia s mělkou lagunou a neuvěřitelnými barvami moře. Ostrov, který šťastným řízením osudu zůstal (jako jeden z mála) téměř nedotčeným skutečným polynéským rájem.

14.-15.den: Tahiti. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie - Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui: tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu.

16.-17.den: Papeete - Praha. Návrat z Papeete domů.

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE A VELIKONOČNÍ OSTROV

Délka tras: letadlem 36 000 km, pronajatou dopravou 400 km, pěšky 4x 5-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín č.981:
18.3.-3.4.2014
Cena v Kč: 114 990,-

Termín č.984:
18.11.-4.12.2014
Cena v Kč: 114 990,-

5000 Kč sleva pro přihlášené do 2.5.2014 (984).

V ceně je: Letecká doprava na Tahiti a přelety Tahiti - Huahine - Bora Bora - Raiatea - Tahiti včetně letištních tax a poplatků. Loď na Mooreu a na Maupiti. Transfery z a na letiště. Nájemní a veřejná doprava po ostrovech (minivany, busy, trucky, taxi). Okružní prohlídka Tahiti Nui. Tři dny pronájem kol (Moorea, Bora Bora, Huahine). „Shark Tour“ na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení). Permit do údolí Fautaua. Ubytování (penziony, tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, hotely - vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, kromě Tahiti u pláže). Český průvodce, případně místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Francouzská Polynésie je také nezapomenutelnou a vyhledávanou kulisou pro svatební obřady - na přání vám zajistíme cestu s tradičním polynéským svatebním rituálem.

Možnost spojení: Trasy 981 a 982, resp. 984 a 985 lze spojit do zájezdu 983 (březen), resp. 986 (listopad) s kompletním programem.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška