Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ZÁMKY A VINICE LOIRY NA KOLE (MOBILHOMY)

ZÁMKY A VINICE LOIRY NA KOLE (MOBILHOMY)

Nenáročná cyklistika v údolí řeky je vždy příjemným a krásným zážitkem. K těm nezapomenutelným patří cyklotrasa podél Loiry s největší koncentrací zámků na světě, kolem proslulých a úchvatných zámků jako Amboise, Ussé nebo Chinon - krajem lesů a rybníků, krajem vinic, sklípků a historických měst až do metropole Francie.

Termíny

Termín Cena  
05.07. - 12.07.2014 (č. 234)9 890,- KčNelze se přihlásit
LOIRA NA KOLE

ZÁMKY A VINICE LOIRY NA KOLE (MOBILHOMY)

LOIRA NA KOLE Nenáročná cyklistika v údolí řeky je vždy příjemným a krásným zážitkem. K těm nezapomenutelným patří cyklotrasa podél Loiry s největší koncentrací zámků na světě, kolem proslulých a úchvatných zámků jako Amboise, Ussé nebo Chinon - krajem lesů a rybníků, krajem vinic, sklípků a historických měst až do metropole Francie.

Program

1.-2.den: Žďár nad Sáz. - Orléans - Loira. Autobusem přes Německo do Francie a do údolí Loiry. Návštěva královského Orléans, které osvobodila Johanka z Arku. Gotická katedrála svatého Kříže a zachovalé historické jádro. Na kole podél Loiry, historické Meung sur Loire.

3.den: Chambord - Chaumont, Blois. V sedlech kol od nejrozlehlejšího zámku v povodí Loiry Chambord k nádhernému zámku Cheverny s oranžerií. Potkáme další menší zámky a především renesanční Chaumont. Starobylé Blois - sídelní město vévodů orleánských s úchvatným palácem.

4.den: Tours - Amboise - Chenonceaux. Na kole z metropole kraje Tours s katedrálou, kamenným mostem a hrázděnými domy do da Vinciho Amboise s dominantním nejkrásnějším zámkem Loiry. Dále k perle mezi zámky - slavný romantický Chenonceaux - „Zámek šesti žen“ s malebnými zahradami.

5.den: Villandry - Ussé, Angers. Cyklotrasa kolem nádherných zahrad ve Villandry a pod hradem v Langeais k zámku Azay le Rideau na ostrůvku uprostřed řeky Indre. Romantický zámek „Šípkové Růženky“ v Ussé. Autobusem do Angers s katedrálou, řadou historických staveb či hradem.

6.den: Chinon - Fontevraud - Saumur. Na kole krajem vína od hradu Chinon s mohutným opevněním a hrázděnými domy v starobylém podhradí. K rozsáhlému klášteru Fontevraud, kolem zámku Brézé a vinných sklípků do kouzelného Saumur. Město je proslulé šumivými víny a dominuje mu zámek.

7.-8.den: Loira - Paříž - Žďár nad Sáz. Autobusem zpět. Prohlídka Paříže: Notre Dame, dominantní Sacré Coeur na Montmartre, Eiffelova věž, atd. Přes Německo domů.

ZÁMKY A VINICE LOIRY NA KOLE

Obtížnost: 2, doporučujeme cross, silniční kolo
Délka tras: autobusem 3800 km, na kole 0-250 km
Počasí: vzduch 25-30 °C
Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Jihlava, Praha, Plzeň

Termín:
5.7.-12.7.2014
cena v Kč/*mobilhome:
9 890,-/*11 390,-


V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, zvýšená polopenze (polní kuchyně), 5x ubytování v kempu (*4-lůžkové mobilhomy s oddělenými ložnicemi, kuchyňkou a sprchou. Povlečení vlastní, nebo za příplatek 220 Kč/os.), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Lze koupit ubytování ve 4-lůžkových mobilhomech s oddělenými ložnicemi za cenu 11 390,-Kč.

Trasa na: www.bikemap.net :112 ZÁMKY A VINICE LOIRY NA KOLE:

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-ÚDOLÍM LOIRY NA KOLE - VÍNO, ZÁMKY A MĚSTA (20.7.2007, Petr Linhart)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška