Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 231

ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU

Lodí přes Faerské ostrovy nebo přímo letecky na Island. Fascinující krajina gejzírů, činných vulkánů, bahenních sopek, termálních pramenů, lávových polí a pouští, mořských útesů, kaňonů řek a především - vodopádů! Největší ledovec Evropy Vatnajökull, jedinečné turistické atrakce - termální Modrá laguna či jezero s ledovými krami Jökulsárlón. Souostroví Západních mužů, nejmladší ostrovy Evropy.

Program zájezdu 231: Island lodí a autobusem

1.-3.den: Žďár nad Sázavou - Tórshavn. Noční přejezd do Dánska. Nalodění na trajekt. Plavba Severním mořem kolem Shetlandských ostrovů, vylodění v hlavním městě Faerských ostrovů.

4.-6.den: Faerské ostrovy. Hlavní ostrov Streymoy. Vestmanna: divoké útesy plné ptactva včetně „papoušků severu“ papuchalků. Fakultativní výlet lodí za nejlepším prožitkem z jejich pozorování. Nejvyšší faerský vodopád, Tjornuvík - mořské útesy Obr a Čarodějnice. Ostrov Eysturoy: možnost výstupu na Slaettaratindur (882 m). Zpět na Streymoy: nedokončená katedrála, kostel Sv. Olafa a 900 let stará farma Roykstovan. Tórshavn: historické centrum - poloostrov Tinganes s domy s turfovými střechami a Vraní skálou, pevnost Skansin, nábřeží s barevnými domy a bárkami, pivovar. Noční plavba na Island.

7.-9.den: Seyđisfjörđur - Ásbyrgi - Mývatn. Vylodění na Islandu v Seyđisfjörđuru. Egilsstađir. Jízda sopečnou pouští - nejvýše položená farma Islandu - Möđrudalur (470 m), nejmohutnější vodopády Evropy Dettifoss a Selfoss. Národní park Ásbyrgi: túra v tundře ke kaňonu Jökulsy á Fjöllum. Poloostrov Tjörnes v Severním ledovém oceánu, pobřeží třetihorních fosílií. Húsavík: možnost fakultativního výletu lodí za pozorováním velryb. Farma Grenjađarstađur s turfovými střechami. Jezero Mývatn, Krafla: oblast aktivních vulkánů a geotermálních polí, výlet do kaldery, výstup na sopku Hverfell nad jezerem, bahenní jezírka Námafjall, lávové skalní město Dimmuborgir, pseudokrátery aj.

10.-11.den: Mývatn - Akureyri - Reykjavík. „Vodopád Bohů“ Gođafoss. Metropole islandského severu Akureyri s botanickou zahradou, soutěska Kotágil - vodopád. Skanzen Glaumbar, dřevěný kostelík ve Víđimýri. Poloostrov Vatnsnes - tulení rezervace. Přejezd na jih ostrova.

12.den: Reykjanes. Poloostrov Reykjanes: útes Karl, ptačí rezervace, geotermální oblast Gunnuhver. Koupání v Modré laguně - islandském „Mrtvém moři“ (podobně léčivé i slané, také s bahnem, jen ještě mnohem teplejší).

13.-14.den: Reykjavík - Hveragerđi. Hlavní město Reykjavík: radnice, katedrála, vodárna, vila Höfđi (Reagan - Gorbačov 1986), přístav aj., farma Bessastađir - sídlo islandských prezidentů. Výstup k nejvyššímu vodopádu Islandu - Glymuru (200 m) s úchvatnými pohledy do kaňonu vodopádu. Hveragerđi - metropole skleníků s teplomilnou květenou, ovocem a zeleninou. Pěší výlet v bublajícím a dýmajícím údolí Reykjadalur: koupání v teplé řece.

15.den: Hveragerđi - Hella. Největší jezero Islandu - Thingvallavatn. N.P. Thingvellir: aktivní rift aneb „z Evropy do Ameriky a zpět“ za pár vteřin, Althing - nejstarší evropský parlament. Gejzíry Strokkur a nejslavnější Geysir, snad nejkrásnější z nesčetných vodopádů - „Zlatý“ Gullfoss, sídlo islandských biskupů Skálholt.

16.-17.den: Vestmannaeyjar. Lodí na nejmladší souostroví v Evropě - Vestmannaeyjar (ostrov Surtsey vznikl erupcí r. 1963). Pobyt na ostrově Heimaey: mořské akvárium, činná sopka Eldfell, Pompeje severu, útesy s papuchalky aj.

18.den: Skógar - Skaftafell. Vodopády Seljalandsfoss, Glúfrafoss a Skógafoss - každý úplně jiný a všechny krásné. Vík: rozeklané útesy Dyrhólaey, nedotčené černé pláže. Lávová pole, pěší výlet u Kirkjubaejarklausturu: čedičová „kostelní dlažba“, vodopád.

19.den: Skaftafell. N.P. Skaftafell pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnúkur (2119 m): vodopád Svartifoss, pěší výlet k okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull, splazy, laguny, náplavové sandury. Možnost výstupu na Kristínartindar (1126 m) mezi ledovci. Ledovcové jezero Jökulsárlón s plovoucími krami evokující drsnou Arktidu. „Metropole“ jihovýchodního Islandu - dvoutisícový přístav Höfn. Podél fjordů, pustým a drsným vnitrozemím.

20.den: Djúpivogur - Seyđisfjörđur. K jezeru Llagarfljót. Hallormsstađur - největší les Islandu, 118 m vysoký vodopád Hengifoss, čedičové varhany. Vyplutí ze Seyđisfj örđuru.

21.-24.den: Seyđisfjörđur - Hirtshals - Žďár nad Sázavou. Plavba Atlantikem přes Faerské ostrovy do Dánska. Přejezd přes Německo domů.

Termín č.231: 8.8.-31.8.2014
cena v Kč: 36 990,-

V ceně je: Doprava autobusem po trase. Trajekty na Island a Vestmannaeyjar. Polopenze (polní kuchyně), 4x občerstvení na trajektu. Ubytování (v kempech - většinou s prádelnami a sušičkami, často s termálními bazény přímo v areálu nebo blízkém okolí, 5x lůžko na lodi v turistické třídě). Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Za příplatek možnost objednávky 2-lůžkových kabin na trajektu - cca 85-115 EUR/os./1 cesta.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu anebo platný občanský průkaz.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 25 Kč/os./den, či 490 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 45 Kč/os./den, či 950 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1110 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa.
Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1500 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1110 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v pojistných podmínkách a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf.

Noclehy a hygiena: Spát budete ve stanech v kempech s možností důkladnější hygieny (se sprchou, horká voda někdy bývá za poplatek). Na většině míst noclehů je v těsné blízkosti kempů možnost koupelí v termálních bazénech. Je to velmi příjemné, zahání to únavu a není to ani příliš drahé (přinejmenším na islandské poměry) - obvykle se vstupné vejde v přepočtu do 100 Kč. Kempy jsou většinou také vybaveny prádelnami a sušičkami, což je výhoda vzhledem k místním klimatickým podmínkám.

Strava: Je formou polopenze z polní kuchyně (snídaně a večeře, výjimečně místo večeře může být podáván oběd). Začíná druhým dnem snídaní a končí předposledním dnem večeří. Ke snídani (chléb či jiné pečivo s pomazánkami, salám, ovesné vločky apod.) i večeři (většinou teplá a masitá) podáváme teplý čaj. Poslední večeře bude formou balíčků. Jsme jedna z mála cestovek zaměřená na tento způsob cestování, která svým klientům na Islandu zajišťuje stravu. Vzhledem k přísným islandským celním předpisům na dovoz potravin a k extrémně vysokým cenám (Island je jednou z nejdražších zemí světa) sami poznáte a oceníte, jak obrovskou výhodu a finanční úspory tím našim zákazníkům poskytujeme.

Klimatické poměry: Především díky blahodárnému Golfskému proudu nejsou tak drsné jak by mnozí očekávali. Přesto však prakticky každý den alespoň jedenkrát denně sprchne, přičemž déšť na Islandu nemusí, tak jak jsme zvyklí od nás, vždy nutně padat shora dolů, ale může pršet i vodorovně. Počasí bývá značně proměnlivé a během pouhých pár hodin můžete střídavě několikrát promoknout i užívat si sluníčka a modrého nebe. Průměrné denní (tj. za celých 24 hodin) teploty na jižním Islandu bývají v srpnu mezi 9-11 °C (pro srovnání v Praze cca 18-19 °C). I v srpnu bývají dny ještě velmi dlouhé.

Jak se zabalit: S sebou stan nejlépe se samonosnou konstrukcí, teplý spacák, karimatku, pláštěnku, nepromokavé a neklouzavé turistické boty, větrovku, rychle schnoucí a nemačkavé oblečení na převlečení, náhradní obuv, plavky...Vše do 20 kg váhy a zabalené nejlépe v turistickém batohu (krosně - ne však s kovovou konstrukcí! - kvůli ukládání do autobusu). K tomu menší batoh při sobě v autobuse a na výlety. Zásuvky na Islandu jsou shodné s těmi u nás. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích. Výčet používaných zásuvek najdete na www.zasuvky.hw.cz.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Celkem na vstupy včetně těch do termálních bazénů a za horkou vodu ve sprchách předpokládáme částku cca 100-120 EUR či jiné volně směnitelné měny. Zájemci o "nadstandartní" aktivity (projížďka lodí po ledovcovém jezeře Jökulsárlón, na islandských koních apod.) zaplatí za každou z nich cca 30-40 EUR. Kromě toho počítejte s určitou částkou na jídlo, suvenýry apod. a s finanční rezervou pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu sdělíme v informačním dopise.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2014, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).