Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 874

HÓKKAIDÓ, HONŠÚ A KJÚŠÚ S VÝSTUPEM NA FUDŽI

Rychlovlaky po zemi historických tradic i nejmodernější současnosti, v níž je celá desetina všech aktivních sopek světa. Celou zemí od severu na jih - ostrovy Honšú, Kjúšú a Hokkaidó. Národní park Šikocu-Tója: sopky, jezera, termály, vesnice původních obyvatel - „japonských indiánů“ Ainuů. Aso - největší aktivní vulkanický kráter na Zemi, Sakuradžima - nejaktivnější vulkán Japonska. Historické metropole Kjóto, Nara a Kamakura, tradiční festivaly i lovení ryb kormorány. Memento 20. století Hirošima. Neonové bulváry velkoměstských džunglí Tokia a Ósaky. Město piva a zimní olympiády - Sapporo. Nihon Sankei - tři nejkrásnější přírodní scenérie Japonska: Macušima, Mijadžima a Amanohašidate. Bonbónek na konec - možnost výstupu na posvátnou horu a symbol země - sopku Fudži…

Program

1.-2.den: Praha - Tokio - Sendai. Odlet do Tokia. Přejezd superexpresem šinkansen do severní části Honšú - Tóhoku. Moderní velkoměsto Sendai, zázračně rychle obnovené po katastrofální zkáze způsobené zemětřesením a tsunami na jaře 2011.

3.-4.den: Sendai - Hakodate - Tója. Dále až na úplný sever Honšú. Nejdelším tunelem na světě - Seikan (53 850 m) - pod mořem na Hokkaidó. „Brána ostrova“ Hakodate: lanovkou na vyhlídku nad městem považovanou za jednu ze tří nejkrásnějších v Japonsku, ruský pravoslavný chrám, rybí trhy s ochutnávkou syrových mořských ježků a dalších laskomin.

5.-6.den: Tója - Noboribecu - Sapporo. Vulkanický národní park Šikocu-Tója: kalderové jezero Tója-ko, Šówa Šinzan - sopka „narozená“ v r. 1943. Lanovkou na Usuzan (704 m): vyhlídka, možnost sestupu ke kráteru. Noboribecu Onsen - lázně s 11 různými léčivými prameny, procházky po Pekelném údolí s geotermálními jevy. Hlavní město Hokkaidó - Sapporo: „ledový“ bulvár Ódóri, vyhlídka z TV věže, exkurze v prvním mezi japonskými pivovary s ochutnávkou jeho nejlepších piv. Areál ZOH 1972: vyhlídka ze skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na bobech, lyžích i skoků z můstků.

7.-9.den: Sapporo - Aomori - Tokio. Širaoi: vesnice Ainuů, původních obyvatel Japonska - tradiční obydlí, zvyky, kulturní představení. Zpět na Honšú. Aomori: slavný „ohňový“ festival Nebuta - karneval alegorických vozů s obřími figurami a tančícími davy. Jeden ze tří přírodních divů Japonska - Macušima. Možnost vyhlídkové plavby zálivem, „přírodní japonskou zahradou“ mezi bizarními ostrůvky s borovicemi a s nálety racků. Návrat do Tokia: mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki- čó.

10.-11.den: Tokio - Hirošima. Šinkansenem Hikari na jihozápad Honšú. Hirošima: Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima: svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii, lanovkou (pěšky) na horu Misen (530 m) - japonský opičí „Gibraltar“: vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání, popř. výlet do Iwakuni s možnou účastí na večerním ukai (tradičním rybolovu trénovanými kormorány) u historického Kintai-kjó, jednoho z nejoceňovanějších mostů Japonska.

12.-13.den: Hirošima - Kagošima. Přejezd na ostrov Kjúšú. „Japonská Neapol“ Kagošima. Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Čiran: skanzen ulice samurajů, muzeum kamikaze. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě.

14.-15.den: Kagošima - Mt. Aso - Kumamoto. Lodí na (polo)ostrov Sakuradžimu s nejaktivnější sopkou souostroví. Procházka po lávou pohřbeném ostrově Torišima, koupání. Fakultativně okružní výlet po Sakuradžimě s vyhlídkami na vulkány. Kumamoto: slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži, jeden z nejkrásnějších japonských hradů. Celodenní výlet na sopku Aso - pěší výlety uvnitř nejrozsáhlejší aktivní kaldery světa s výhledy do jícnu kráteru Naka-dake.

16.-18.den: Kumamoto - Nara - Ósaka. Návrat na Honšú. Velkoměsto byznysu a jídla - Ósaka: hrad šóguna Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice aj. První hlavní město Japonska - Nara: chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa, 16 m bronzová socha Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky, festival luceren u svatyně Kasuga (871). Kjóto: Zádušní festival Daimondži Okuribi s velkými ohni, na lodičkách mezi plovoucími lampióny (871).

19.-21.den: Ósaka - Kjóto - *Amanohašidate - Tokio. Historická metropole Kjóto: zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách nad Kjótem, magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari a chrám bohyní Kannon Sandžúsangendó, starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó aj. Volitelně výlet k Japonskému moři. „Most do nebe“ - 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate: park Kasamacu s nezapomenutelnou vyhlídkou vzhůru nohama, procházky, koupání. Alternativně pobyt v Kjótu. Expresem Hikari pod sopkou Fudžisan (3776 m) zpět do Tokia.

22.-23.den: Nikkó, Kamakura, Jokohama. Národní park Nikkó v Japonských Alpách: velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Jezero Čúzendži, nejvyšší japonský vodopád Kegon (99 m). Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura: Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Jokohama: nejvyšší mrakodrap Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.

24.den: Tokio. Tokio: vstupní most Nidžúbaši do císařského paláce, Asakusa - chrám Sensódži, Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Volitelný program - plavba po řece Sumidě, „břicho Tokia“ - rybí trh Cukidži, obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, popř. Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů: termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara aj.

25.-26.den: Tokio - Fudžisan - Kawagučiko. Busem z Tokia do Kawagučiko a dále na 5.stanici (2305 m). Pěšky na 7.stanici (cca 2 hod., 2700 m), nocleh na horské chatě. Noční výstup na nejvyšší horu Japonska - Fudžisan (cca 5-6 hod.). Ranní pobyt na vrcholu (3776 m) s možností obejít kráter. Sestup na 5. stanici (cca 4 hod.) a návrat do Kawagučiko. Odpočinek, pro odvážné možnost výletu do zábavního parku Fudži-Q Highland s projížďkou na Takabiše, nejstrmější horské dráze na světě (v provozu od 2011).

27.-28.den: N.P. Fudži-Hakone-Izu - Tokio - Praha. Přejezd do oblasti Hakone. Několikakilometrová jízda lanovkou, geotermální pole Ówakudani s bublajícím bahnem a sirnými výpary. Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na sopku Fudži. Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó. Návrat do Tokia. Odlet domů.

Termín č.874: 30.7.-26.8.2014
Cena v Kč: 115 990,-

V ceně je: Letecká doprava včetně tax a poplatků. Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD, trajekty na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu, lanovka a výletní loď po jezeře Aši (N.P. Hakone-Fudži). Ubytování (hotely cca 2-3*, 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, japonské snídaně, 2x ryokan - japonský styl, - 1x horská ubytovna). Český průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Mezi ČR a Japonskem existuje bezvízový styk. Jediné, co pro cestu potřebujete, je cestovní pas s platností minimálně šest měsíců po skončení zájezdu tj. alespoň do 26.2.2015.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 25 Kč/os./den, či 490 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 45 Kč/os./den, či 950 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1110 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa.
Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1500 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1110 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v pojistných podmínkách a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: V Japonsku je mimořádně dbáno na hygienu a čistotu, proto není třeba se obávat pro nás nebezpečných bakterií. Jelikož se však epidemie nevyhýbají žádné zemi, ve vlastním zájmu před odjezdem kontaktujte hygienické stanice nebo nemocnice, oddělení cizokrajných nemocí, a informujte se o cestě do Japonska ze zdravotního a hygienického hlediska.

Noclehy a hygiena: Ubytováni budete v klasickém hotelu „evropského“ stylu v dvou a jednolůžkových pokojích, malých, ale komfortně zařízených (sprcha, WC, klimatizace, TV, obvykle lednička, rychlovarné konvice + čaj, noční jukaty (lehká kimona), zubní kartáčky, holící strojky, fény na vlasy…). Ubytováni budete také 2x v ryokanech - tradiční japonský styl ubytování se zásuvnou stěnou na tatami a futonech v menších penzionech většinou po 2, výjimečně i 3-4 osobách na pokoji, sprchy a WC obvykle mimo pokoje, většinou s možností ófury. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně v japonském stylu.

Strava: V ceně ubytování jsou zahrnuté japonské snídaně. Většinou půjde o jednoduché snídaně na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari aj.). Vzhledem k přísným japonským předpisům na dovoz potravin i k tomu, že ceny potravin v supermarketech nejsou nijak přemrštěné, je zbytečné vozit si jídlo s sebou. Snad až na lehké kalorické dobroty k načerpání energie (čokoládu, müsli tyčinky apod.), nápoje v prášku, instantní polévky apod. Užitečný může být ponorný vařič - spirála. Nejvýhodnějším způsobem stravování je koupit si hotová celá jídla i s přílohami přímo v supermarketech (u pokladen vám je mohou ohřát v mikrovlnkách) nebo jíst v levnějších lidových jídelničkách, kde nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením, popř. další typická japonská jídla. Ceny pokrmů v těchto zařízeních začínají již od 300 jenů (asi 50 Kč). Velkou chybou by bylo šetřit na nepravém místě a japonské kuchyni se vyhýbat. Patří mezi nejchutnější a nejzdravější na světě a ochutnávky neobvyklých pokrmů (především ryb, mořských řas a dalších darů moře) jsou velkým zážitkem.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat především japonskými vlaky. Účastníci zájezdu mají v ceně příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny, mezi nimi i slavné Hikari. Občas nás přepraví i autobus (hlavně MHD) a loď (na ostrov Mijadžimu a na Sakuradžimu a pro zájemce i po Matsušimském zálivu).

Klimatické poměry: Podnebí Japonska je oceánické, vlhké a monzunové. Jednotlivé oblasti však mají díky značně protáhlému severojižnímu tvaru země výrazně odlišné klimatické podmínky. Ačkoli i v srpnu se srážky občas vyskytují, je jich nejméně od května do listopadu. Naopak, v září a říjnu, s příchodem monzunu, prší velmi často. Průměrné srpnové teploty ve vybraných městech (srpen je vůbec nejteplejším měsícem v roce): denní maximum/minimum: Sapporo 26 °C/16 °C, Tokio 30 °C/22 °C, Ósaka 32 °C/24 °C, Hirošima 31 °C/23 °C, Fukuoka 31 °C/23 °C.

Jak se zabalit: Dobře zvažujte co s sebou a řiďte se zásadou, že méně bývá někdy více. Kromě kufru (na kolečkách! - rozhodně ne do ruky!) či velkého batohu (krosny) na záda si vezměte menší batůžek (můžete ho mít u sebe v letadle a hodí se na denní výlety). Dále pláštěnku a sportovní (lehčí!) turistickou obuv. Spacák není zapotřebí. V Japonsku je jiný typ zásuvek („americký“, na 110 V – viz www.zasuvky.hw.cz). Proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.) Navzdory faktu, že Japonsko je technologickou supervelmocí, připravte se na to, že mobilní telefony Vám budou v této zemi k ničemu (pokud nemáte vysloveně nejmodernější a nejdražší typy, které umožňují komunikaci na tamní frekvenci - informace by Vám měl poskytnout Váš operátor). Mobilní telefony si v Japonsku (nejlépe hned na letišti) sice můžete zapůjčit, vzhledem k délce zájezdu by Vás to ale přišlo dráž než koupě samotného mobilu s předplacenou kartou. To je však v Japonsku pro cizince bez trvalého či přechodného pobytu zakázané. Proto se radši spolehněte na volání z pevné linky (nejlépe s předplacenou kartou) nebo na internet (skype).

Valutové vybavení: Pro celkovou útratu včetně hlavních vstupů, jídla, pití a drobných suvenýrů (pohlednic apod.), bez větších nákupů, počítejte s částkou kolem 100 000 jenů, tedy asi za 25 000 Kč. Chcete-li si přivézt hodnotnější upomínkový předmět, popř. navštívit i finančně náročnější atrakce - jako např. oblet kráteru Mt. Aso ve vrtulníku za 10 000 jenů, budete potřebovat více. Jste-li zvyklí žít opravdu skromně, můžete i ušetřit. Raději však s sebou mějte určitou finanční rezervu (třeba pro případ zdravotních komplikací). Na cestu je výhodné nakoupit již v naší bance (po předchozí objednávce) přímo japonské jeny. Ušetříte si tak shánění směnárny v Japonsku a dvojí směnárenské poplatky.

Personál: Průvodcem zájezdu bývá Karel Starý nebo Hana Dušáková. Průvodce pro tento zájezd bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Zásuvky ("amerického" typu) fungují na 100 voltů (frekvence je buď 50 Hz nebo 60Hz, Japonsko používá obou frekvencí v různých částech země).

Telefon: Mobilní telefony evropské výroby nelze Japonsku použít - japonský systém mobilních telefonů je jiný než kdekoliv jinde na světě a obvykle (i multifrekvenční moderní mobilní telefony označované někdy jako "světové" nebo "globální" v Japonsku nefungují). Na velkých letištích (Tokio, Osaka) je možné při příletu si na místě pronajmout (zapůjčit) místní mobilní telefon.

Internet: Internet v Japonsku funguje velmi dobře.

Pošta: Pošty mají otevřeno od pondělí do pátku od 09:00 do 17:00 a v sobotu od 09:00 do 12:30 hod. Obyčejné pohledy a dopisy nemusíte nosit jenom na poštu. Můžete využít nepřehlédnutelných poštovních schránek - bytelných červených krabic s typickým symbolem, jakýmsi písmenem T s dvojitou stříškou.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2014, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.